A zase v práci - to bylo v dobách, kdy jsem se ještě živil poctivě. Fotka pořízena asi před půl rokem (červenec 2007).
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 

naše TATRA 57

Naše Tatra pochází ze Zlonína, z vesnice nedaleko Prahy, z vesnice známé ve veteránských kruzích hlavně kvůli každoroční burze historických vozidel a náhradních dílů, která se koná vždy v únoru a její obliba a návštěvnost i přes únorové mrazy neustále stoupá. Naše Tatra tam byla vystavená, ale svého kupce nenašla. První fotky jsou ještě z garáže původních majitelů a v tomhle stavu jsme jí po ose přivezli domů. Největší problém byl přehlášení vozidla. Majitelé před námi bydleli původně v Praze, proto je na prvních fotkách na SPZ pražské číslo. Přestěhovali se do onoho Zlonína (Středočeský kraj), ale auto nepřehlásili a to byla chybka. Museli tudíž nejdříve přehlásit vůz z Prahy do Středočeského kraje, aby poté mohlo být opět přihlášeno zase v Praze, kde bydlíme my. Takhle složitě se muselo běhat, aby se vůz přehlásil z "pražské evidence" kde bylo, do "pražské evidence" kam jsme potřebovali my :o)
Převáželi jsme tedy Tatru domů s SPZ Sředočeského kraje a během několika dnů dostala opět SPZ Prahy. Není vše jednoduché, jak na první pohled vypadá.
Další fotky jsou z převozu domů. Tatru řídil pan Veleba, dnes již blízký přítel naší rodiny a jako doprovod s námi jel i bývalý hasič Pepík Dvořák, také člen VCC Praha. Sebe asi nemusím představovat - ten unavený hoch u boku auta. Zde by bylo dobré poznamenat, že cestou nám došel benzín, který jsme s sebou neměli a ještě začalo pršet a ... Každý to zná, když je "potřeba" aby se nachvilku dařilo, tak ... :o)
A tady už je na Tatře pražská SPZ, to znamená, že již jsme byli skutečnými majiteli historického vozidla. Táta (zelené tričko) se jel poprvé projet, aby jak říkal, zjistil, kde je potřeba co přitáhnout. Táta je vyučený automechanik - motorář a dodnes v oboru pracuje. Práce na takhle starém autě ho baví, protože v garáži tráví čím dál více času. Když dnes máma tátu nevidí, tak přesně ví kde je. A to je asi dobře, každý by měl dělat to co ho baví. Mě třeba baví odpočívat a nabírat síly na další den :o)